در حال بارگذاری اطلاعات

-

سامسونگ

سامسونگ الکترونیکس، از زمان تأسیسش در شهر سوون کره، همچنان رشد کرده، به پیشتازی در زمینه فناوری اطلاعات در جهان تبدیل شده است و بیش از 200 شرکت فرعی را در سراسر جهانمدیریت می‌کند. محصولات این شرکت شامل لوازم خانگی مثل تلویزیون‌، مانیتور، یخچال، و ماشین لباسشویی، و همچنین محصولات اصلی ارتباطات راه د...
بیشتر بدانیم ...


مطالب مرتبط

معرفی دستگاه ال جی استایلر (LG Styler)

پیش فروش دو برابر ال جی جی 7 تینکیو نسبت به G6 در سال گذشته

جشنواره ویژه تلویزیون های ال جی

ساعت هوشمند جدید ال جی موفق به کسب تاییدیه FCC‌ شد

همکاری ال جی و BTS در تیزر ویدیویی ال جی G7 تینکیو

تلاش سامسونگ برای توسعه نمایشگر میکرو ال ای دی

مهر 1396,22 سرویس خبری

سامسونگ در تلاش است تا توسعه‌ی نمایشگرهای کم‌مصرف جدید و پیشرفته موسوم به میکرو ال‌ای‌دی (micro-LED) را آغاز کند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که شرکت سامسونگ قصد دارد توسعه‌ی نمایشگرهای میکرو ال‌ای‌دی خود را آغاز کند. این در حالیست که نمایشگرهای کوانتوم ال‌ای‌دی کمک شایانی برای بهبود سهام این کمپانی نکرده است. از این‌رو سامسونگ در تلاش است تا با تنوع دادن به محصولات خود نتایج خوشایندی را برای سهام خود رقم بزند و برای این منظور با تعدادی از شرکای خود در حال برنامه‌ریزی و همکاری است.

سامسونگ برای عملی کردن اهداف خود، در ابتدا قصد اکتساب PlayNtride که یک کمپانی تایوانی فعال در زمینه‌ی توسعه‌ی نمایشگرهای ال‌ای‌دی است را دارد. البته خبر اکتساب کمپانی مذکور توسط سامسونگ در اوایل ماه مِی منتشر شد؛ اما سامسونگ جزئیاتی در این باره ارائه نداد و این خبر در حد شایعه باقی ماند.

تکنولوژی میکرو ال‌ای‌دی که نسل آینده نمایشگرها بعد از OLED محسوب می‌شود، برخلاف OLED به نور پس زمینه نیاز نداشته و دارای کنتراست تصویر بالاتر، زمان جوابگویی کمتر و صرفه‌جویی انرژی بیشتر است. علاوه بر این، در ساخت نمایشگر میکرو ال‌ای‌دی از موارد غیرآلی همانند گالیوم نیترید استفاده می‌شود که نتیجه‌ی کار نمایشگرهای نازک با مصرف انرژی کمتر است. انتظار می‌رود سامسونگ تکنولوژی جدید را در نمایشگرهای ال‌ای‌دی مختص تئاتر و سینما و سینماهای خانگی اعمال کند.

با این حال کارشناسان معتقد هستند که تکنولوژی میکرو ال‌ای‌دی به دلیل نیاز برای توسعه و بهبود بیشتر، تا چند سال دیگر روانه‌ی بازار نخواهد شد. البته کمپانی‌های دیگر همانند اپل، سونی و ال‌جی تا به حال تحقیقاتی را در خصوص استفاده از این تکنولوژی در گوشی‌های هوشمند یا تلویزیون‌های خود انجام داده‌اند.

کمپانی سامسونگ توسعه‌ی تلویزیون‌های OLED را چندین سال پیش آغاز کرد و در سال ۲۰۱۵ اولین تلویزیون ال‌سی‌دی را بر پایه تکنولوژی کوانتوم دات توسعه داد. این تکنولوژی صفحات کوچک نانوکریستالی هستند که می‌توانند بر روی لایه نورپس‌زمینه یک تلویزیون ال‌ای‌دی اضافه شوند. این نور نهایتا منجر به ایجاد کیفیت تصویر بهتر با رنگ‌های سیاه تیره‌تر و حتی دیگر رنگ‌های موجود به صورت زنده‌تر می‌شود. تلویزیون‌های سامسونگ با تکنولوژی کوانتوم دات رقیبی جدی برای کمپانی ال‌جی به شمار می‌ٰفت اما آمار فروش این محصولات تا به حال قابل قبول نبوده است.

بر اساس گزارش‌ موسسه‌ی آماری IHS، سهام بخش تلویزیون شرکت سامسونگ از ۵۷٫۷ به ۲۰٫۳ در طول سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ افت کرد. با این حال سود شرکت ال‌جی در طول این مدت از ۱۷٫۵ به ۴۳٫۱ رشد داشته است. این موسسه پیش بینی کرده که کمپانی‌های سونی، ال‌جی و پاناسونیک که در حوزه‌ی تلویزیون‌های OLED فعالیت دارند، حضور بیشتری در بازار تلویزیون‌های با تکنولوژی پیشرفته خواهند داشت و تا سال ۲۰۲۱، ۶٫۶ میلیون دستگاه افزایش فروش خواهند داشت.در حال حاضر کمپانی سامسونگ به دلیل افت سهام خود، قیمت تلویزیون‌های کوانتوم دات خود را تا ۱۵۰۰ دلار افزایش داده است.

منبع:زومیت

 

الال ایال توسعهال دیال سامسونگال گزاتلاشال میکروال نمایشگرایای الای توسعهای دیای سامسونگای گزاتلاشای میکروای نمایشگرتوسعهتوسعه التوسعه ایتوسعه دیتوسعه سامسونگتوسعه گزاتلاشتوسعه میکروتوسعه نمایشگردیدی الدی ایدی توسعهدی سامسونگدی گزاتلاشدی میکرودی نمایشگرسامسونگسامسونگ السامسونگ ایسامسونگ توسعهسامسونگ دیسامسونگ گزاتلاشسامسونگ میکروسامسونگ نمایشگرمیکرومیکرو المیکرو ایمیکرو توسعهمیکرو دیمیکرو سامسونگمیکرو گزاتلاشمیکرو نمایشگرنمایشگر ”نمایشگر النمایشگر اینمایشگر توسعهنمایشگر دینمایشگر سامسونگنمایشگر گزاتلاشنمایشگر میکرو