در حال بارگذاری اطلاعات

مطالب مرتبط

برگزاری مراسم تجلیل از الوان به عنوان حامی حقوق مصرف کنندگان

مانیتور لنوو ThinkVision P44W همراه با قابلیت‌های مدرن مخصوص حرفه‌ای‌ها و گیمرها معرفی شد

پاکشوما برگزیده شانزدهمین جشنواره تولید ملی – افتخار ملی گردید

رونمایی از تلویزیون های QLED 2019 سامسونگ در نمایشگاه فروم 2019

معرفی کمپانی ال جی از یک مانیتور 4K جدیددر کشور ژاپن.

نکات قابل توجه درهنگام خريد ماشین لباسشویی

مهر 1396,16 سرویس خبری لوازم خانگی

امروزه بیشتر خریداران مخصوصا کسانی که اقتصادی خرید می کنند، کم مصرف بودن لوازم را جزو فاکتورهای ضروری خریدشان قرار می دهند. داشتن اطلاعات درباره ماشین لباسشویی فضای زیادی از حافظه شما را اشغال نمی کند اما همین اطلاعات کم می تواند از ضرر مالی بابت خرید مدل نامناسب جلوگیری کند. بخش عمده ای از نکاتی که باید زمان خرید ماشین لباسشویی به آنها دقت کنید نکاتی هستند که با چند سال استفاده از لباسشویی ناخودآگاه به آنها پی می برید.
اما زمان خرید که می رسد ممکن است جذابیت های ظاهری یا امکانات وسوسه کننده باعث شود نکات ضروری را فراموش کنید و خرید مناسبی نداشته باشید. این خرید نامناسب نه تنها منجر به هدررفتن پولتان خواهد شد بلکه مصرف برق را بالا خواهد برد و شما را برای تعویض یا تعمیر به زحمت خواهد انداخت.
با کمی پرس و جو از فروشندگان و سرزدن به فروشگاه های لوازم خانگی می توانید اطلاعاتی را به دست بیاورید اما راهنمای زیر شامل همین نکات ضروری است که دانستن آنها باعث می شود قبل از آنکه به بازار سری بزنید و ظاهر مدل های نامناسب چشمتان را بگیرد، بدانید دقیقا باید سراغ چه مدل هایی با چه طراحی و امکاناتی بروید و از بین آنها بهترین گزینه که متناسب با استفاده و نیازتان باشد را انتخاب کنید.

میزان مصرف انرژی

اینکه باید از خریدن مدل هایی از ماشین لباسشویی که درجه مصرف انرژی آنها از A پایین تر است خودداری کنید، بدیهی است. این روزها با بالاتر رفتن قیمت برق و ارزشمندترشدن انرژی نسبت به سال های قبل بیشتر خریداران مخصوصا کسانی که اقتصادی خرید می کنند، کم مصرف بودن لوازم را جزو فاکتورهای ضروری خریدشان قرار می دهند اما مدل های جدیدتر که دارای برچسب مصرف انرژی A هستند و البته قیمت بالاتری دارند برای خرید مناسب تر است.زيرا این برچسب نشان دهنده مصرف برق کمتر، آب کمتر و کیفیت شست و شوی بالاتر است.جدای از برچسب میزان مصرف می توانید به امکاناتی که برای جلوگیری از هدررفتن آب روی مدل های جدیدتر قرار داده شده اند دقت کنید. چون این سیستم ها نه تنها باعث می شود مصرف آب پایین تر بیاید بلکه طول عمر دستگاه را بیشتر می کنند و از آسیب رسیدن به آن جلوگیری می کنند.

تفاوت های وزنی و جسمی

مدل های ماشین لباسشویی جز مدل های دوقلو که معمولا پنج و شش کیلویی هستند، ظرفیت های 5، 6، 7، 8 و 12 کیلویی دارند. معمولا ظرفیت وزنی لباسشویی را نسبت به تعداد اعضای خانواده انتخاب می کنند. مثلا برای خانواده های کوچک خریدن لباسشویی هفت کیلویی مناسب نیست مگر اینکه با فاصله زمانی زیادی از لباسشویی استفاده کنید یا مدل های پنج کیلویی برای خانواده های پرجمعیت مناسب نیست چون باید تعداد دفعات زیادی استفاده شود و در نتیجه طول عمر کوتاه تری خواهد داشت اما نکته مهمی که درباره حجم مدل های مختلف وجود دارد این است همه مدل ها با هر ظرفیتی به جز مدل های 12 کیلویی ابعاد یکسانی دارند و طراحی بدنه آنها چندان تفاوتی با هم ندارد.از طرفی مدل های جدیدتر لباسشویی دارای سنسور ظرفیت هستند و قیمت بالاتری دارند. این مدل ها به صورت اتوماتیک وزن لباس ها را محاسبه می کنند و تمام کارکرد دستگاه را به نسبت وزن لباس ها تنظیم می کنند.

طراحی های وسوسه کننده

از آنجا که معمولا لباسشویی را در آشپزخانه قرار می دهند، ظاهر مدلی که انتخاب می کنید هم می تواند مهم باشد. مدل هایی که گزینه های زیادی روی بدنه برای تنظیم دارند استفاده بسیار آسانتری دارند اما ظاهر آنها کمی شلوغ به نظر می رسد اما مدل هایی که بیش از چند دکمه برای تنظیم روی بدنه آنها قرار داده نشده است، تنظیم دشواری دارند اما ظاهری ساده و مدرنتر پیدا می کنند.

هرچه تعداد دکمه ها کمتر باشد نظافت بدنه آسان تر است. از طرفی خریدن مدل هایی با دکمه های لمسی چندان پیشنهاد نمی شود. داشتن نمایشگر LDC یا LED ظاهری مدرن به بدنه می دهد و البته فرایند شست و شو را با وضوح بیشتری نمایش می دهد. اما این نمایشگرها باعث بالاتررفتن قیمت دستگاه می شود. مدل هایی که 180 درجه باز می شوند مسلما برای خرید مناسب تر هستند چون استفاده آسان تری دارند.

برنامه های متنوع شست و شو

با اینکه داشتن برنامه های شست و شو متنوع و حالت های مختلف شست و شو یکی از محاسن لباسشویی به حساب می آیند اما بهتر است قبل از خرید به این نکته توجه کنید که تا چه حدی به این امکانات احتیاج دارید. بسیاری از برنامه های شست و شو را شاید سالی یکبار هم استفاده نکنید. بعضی دیگر را هم که به تنظیم زیادی احتیاج دارند ممکن است به خاطر بی حوصلگی اصلا استفاده نکنید.

شگردهایی که باید بدانید

هرچه سوراخ های دیگ داخلی ریزتر باشد کیفیت شست و شو بیشتر است و آسیب کمتری به لباس ها وارد می شود. زمان خرید لباسشویی حتما دقت کنید مدلی که می خرید صدای کمی تولید کند و لرزش نداشته باشد، همچنين به قابلیت شروع با تاخیر شست و شو هم دقت کنید.
این قابلیت مخصوصا برای کسانی که شاغل هستند بسیار کاربردی و مناسب است. قفل کودک هم برای کسانی که فرزند کوچک دارند ضروری است و مهمترین نکته اینکه شما قبل از خرید می توانید کاملا مدل انتخابی تان را بررسی کنید. پس بهتر است تمام امکاناتی را که فروشنده اعلام می کند را قبل از خرید چک کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

” قابلتوجهتوجه خريدتوجه درهنگامتوجه قابلتوجه لباسشوییتوجه ماشینتوجه نکاتخريدخريد توجهخريد درهنگامخريد قابلخريد لباسشوییخريد ماشینخريد نکاتدرهنگامدرهنگام توجهدرهنگام خريددرهنگام قابلدرهنگام لباسشوییدرهنگام ماشیندرهنگام نکاتقابل توجهقابل خريدقابل درهنگامقابل لباسشوییقابل ماشینقابل نکاتلباسشوییلباسشویی توجهلباسشویی خريدلباسشویی درهنگاملباسشویی قابللباسشویی ماشینلباسشویی نکاتماشینماشین توجهماشین خريدماشین درهنگامماشین قابلماشین لباسشوییماشین نکاتنکاتنکات توجهنکات خريدنکات درهنگامنکات قابلنکات لباسشویینکات ماشین