جشنواره برند محبوب
لینک‌های مفید
راهنمای خرید
راهنمای خرید بخاری برقی
راهنمای خرید بخاری برقی

با وجود استفاده از سیستم گاز شهری در اکثر مناطق کشورمان، ممکن است در شرایط خاص نیاز به استفاده از بخاری برقی احساس شود.  بنابراین ابتدا به انواع بخاری های برقی اشاره می کنیم وسپس به ویژگی های مهم این نوع بخاری می پردازیم.

بخاری های برقی دارای انواع مختلفی از جمله المنتی، هالوژنی و رادیاتورهای روغنی می باشند.

بخاری های المنتی: نوع معمول بخاری های برقی بوده که حرارت ایجاد شده در آن از طریق عبور جریان برق از المنت دستگاه به وجود می آید. در برخی مدل های این نوع بخاری، به منظور انتقال سریع تر جریان هوای گرم به محیط از یک یا چند فن استفاده شده است.

بخاری های هالوژنی: برای ایجاد حرارت در این نوع از بخاری های برقی به جای المنت از لامپ های هالوژنی استفاده شده است. مزیت این نوع بخاری، مصرف کم تر آن ها بوده ولی از نظر قدرت حرارتی از نوع المنتی ضعیف تر هستند. همچنین ایجاد نور نسبتاً زیاد به هنگام روشن بودن دستگاه ممکن است برای برخی افراد ناخوشایند باشد.

رادیاتورهای برقی (روغنی): نوع جدیدتری از بخاری های برقی هستند که در سال های اخیر وارد بازار شده است. محفظه داخلی این رادیاتورها توسط روغن مخصوص پر شده است که موجب انتقال حرارت از پره های دستگاه به تمام نقاط رادیاتور می شود.

در ادامه به مشخصات و و یژگی های حایز اهمیت در  بخاری های برقی اشاره می گردد:

توان حرارتی: نشان دهنده حداکثر توان حرارتی بخاری بوده که برحسب وات نشان داده می شود.

ترموستات: با استفاده از این سیستم می توانید دمای محیط را به میزان دلخواه ثابت نگه دارید. کارکرد این سیستم به این صورت است که بعد از روشن کردن بخاری، زمانیکه دمای محیط به میزان مورد نظر رسید، آن را فعال کرده تا در صورت کاهش دما، دستگاه به صورت اتوماتیک روشن شود و پس از رسیدن به دمای تنظیم شده دوباره خاموش می شود. این عملکرد نقش مهمی در کاهش مصرف برق خواهد داشت.

قابلیت تنظیم دما: این ویژگی امکان تنظیم میزان قدرت حرارتی دستگاه را فراهم می کند.

فن: موجب انتقال بهتر حرارت به محیط می گردد.

قطع کن ایمنی: در صورتیکه درجه حرارت بخاری به هر دلیلی مانند افتادن بر روی زمین و یا بسته شدن مجاری عبور هوا بیش از حدّ مجاز بالا رود، این سیستم به صورت اتوماتیک جریان برق را قطع کرده و بخاری خاموش می شود.


منبع :لیمون
http://irantopbrands.org/
چرم وطن
کارنو
طلای جهان