جشنواره برند محبوب
لینک‌های مفید
راهنمای خرید
راهنمای خرید بخاری گازی
راهنمای خرید بخاری گازی

در کشور ما به دلیل استفاده از گاز به عنوان مهم ترین منبع حرارتی، بخاری های گازی جزء اصلی ترین لوازم گرمایشی به حساب می آیند.

بخاری های گازی از نظر نوع گاز مصرفی به دو نوع NG (شهری) و LPG (مایع) و از نظر عملکرد به دو نوع دودکش دار و بدون دودکش تقسیم می شو ند.

هنگام خرید یک بخاری گازی به متناسب بودن قدرت حرارتی دستگاه با فضای محیط مورد نظر توجه داشته باشید. حداقل و حداکثر قدرت حرارتی بخاری گازی برحسب کیلوکالری در ساعت (kcal/h) اندازه گیری می شود. رده مصرف انرژی در بخاری های گازی دودکش دار به دلیل خارج شدن مقداری از حرارت تولید شده از دودکش بر روی C، D، E و F قرار می گیرد.

در ادامه به ویژگی های برجسته بخاری های گازی اشاره شده است.

ترموکوپل: کاربرد سیستم ایمنی ترموکوپل به منظور قطع خودکار جریان گاز در صورت خاموش شدن تصادفی شعله بخاری می باشد.

ODS (سیستم کنترل اکسیژن محیط): چنانچه به هر دلیلی خروج گاز مونواکسیدکربن از بخاری بامشکل مواجه شود و اکسیژن موجود در محیط به کمتر از حدّ استاندارد برسد، این سنسور بخاری را به صورت اتوماتیک خاموش خواهد کرد.

گاورنر (Governor): وظیفه تنظیم فشار گاز ورودی به بخاری را بر عهده دارد و از خاموش شدن دستگاه در زمان تغییر فشار گاز جلوگیری می کند.

سرامیک و هیزم نسوز شومینه: به منظورهدایت گرما به سمت روبروی بخاری، از سرامیک استفاده می شود. هیزم شومینه های گازی نیز جنبه تزئینی داشته و نقشی در کاهش و یا افزایش حرارت خروجی ندارند.

در پایان این موضوع ضروری است که بخاری های گازی بدون دودکش به منظور استفاده در محیط های با تهویه مناسب طراحی و تولید می شوند و بکارگیری از آن ها در فضاهای بسته مانند اتاق خواب، حمام و مهدهای کودک مجاز نمی باشد.


منبع :لیمون
http://irantopbrands.org/
چرم وطن
کارنو
طلای جهان