جشنواره برند محبوب
لینک‌های مفید
راهنمای خرید
راهنمای خرید اتو پرس
راهنمای خرید اتو پرس

با ورود اتو پرس ها به بازار، این امکان برای کاربران فراهم شده تا بتوانند در حالت ایستاده یا نشسته و با شرایط ارگونومی تری انواع لباس، پرده و پارچه ها را در سایزهای مختلف و با سرعت بیشتر و کیفیت بهتری اتوکشی نمایند. در حقیقت این مدل اتوها، شکل خانگی اتو پرس های صنعتی اند که در خشکشویی ها استفاده می شو ند.

چنانچه قصد خرید یک دستگاه اتوپرس را دارید بهتر است به نکاتی که در ادامه بیان می شوند توجه فرمایید.

پنل و نمایشگر دیجیتال: وجود این مشخصه علاوه بر زیبایی بیشتر اتوپرس، انجام تنظیمات شروع به کار و مشاهده وضعیت عملکردی دستگاه را آسان تر می کند.

حجم بخار خروجی: این مقدار که با واحد گرم بر دقیقه اندازه گیری می شود، نشان دهنده قدرت بخاردهی دستگاه بوده و بیشتر بودن این معیار موجب از بین رفتن راحت تر و سریع تر چروک ها از سطح لباس ها خواهد شد. در برخی از اتوها می توان برای مدت کوتاهی حجم بخار بیشتری ایجاد کرد که این قابلیت سیستم تشدید بخار (Steam Shot) نامگذاری شده است.

ظرفیت مخزن آب: هرچه ظرفیت مخزن آب بیشتر باشد مدت زمانی که به صورت مداوم می توانید به عملیات اتوکشی ادامه دهید بیشتر خواهد شد. ظرفیت مخزن آب اتوبخارها برحسب سی سی (CC) اندازه گیری می شود.

عرض کفی: هرچه عرض کفی دستگاه اتو پرس بیشتر باشد سطحی از پارچه ای که برای اتوکشی روی آن قرار می گیرد بیشتر است و این امر کار را راحت تر می کند ولی بهتر است این معیار متناسب با فضای موجود برای قراردادن دستگاه و نیاز کاربر درنظرگرفته شود.

قدرت بخار: این مشخصه فنی براساس کیلوگرم بر سانتیمتر (kg/cm) اندازه گیری می شود که نشان دهنده توانی است که بخار خروجی از منفذهای کفی دستگاه می تواند به صورت عمود بر سطح پارچه وارد کند. هرچه قدرت بخار دستگاه بیشتر باشد چروک پارچه ها راحت تر و سریع تر برطرف می شود.

قابلیت تنظیم دما: وجود این ویژگی به کاربر این امکان را می دهد که با توجه به جنس پارچه و میزان چروک آن، دمای بخار خروجی دستگاه را تنظیم کند تا هم به پارچه های ظریف تر آسیبی نرسد و هم در مصرف برق صرفه جویی شود.

قابلیت عملکرد به صورت خشک: این قابلیت برای زمانی مناسب است که پارچه مورد نظر رطوبت کافی را داراست و یا به دلیل جنس خاصی که دارد باید به صورت خشک اتوکشی شود، لذا نیازی به بخار دستگاه ندارد.

قطع کن اتوماتیک: نحوه عملکرد این ویژگی بدین ترتیب است که چنانچه در حین استفاده از دستگاه دو صفحه ی بخارده و کفی بیش از مدت زمان معینی روی یکدیگر قرار گیرند، سیستم به طور اتوماتیک قطع شده و مانع آسیب رسیدن به پارچه می شود.

قفل صفحه پرس: وجود این ویژگی به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی برای کودکان توصیه می شود.

نشانگر آماده به کار: یک و یژگی پر کاربرد است که آمادگی دستگاه از نظر رسیدن به دمای تنظیم شده برای تولید بخار و شروع اتوکشی را به کاربر اطلاع می دهد.


منبع :لیمون
http://irantopbrands.org/
چرم وطن
کارنو
طلای جهان