جشنواره برند محبوب
لینک‌های مفید
راهنمای خرید
راهنمای خرید کرم ضد آفتاب
راهنمای خرید کرم ضد آفتاب

اگر همیشه عادت به خرید کرم‌های ضد آفتاب از فروشگاه‌ها و داروخانه‌های محلی داشته باشید، می‌دانید که این کرم‌ها چه و یژگی‌ها و خصوصیاتی دارند، مثلا اطلاعاتی در مورد SPF، UVA و UVB و دیگر مواد متشکله آنها دارید.

چگونه کرم ضد آفتاب مناسبی بخرید؟

 

انتخاب SPF درست در کرم‌های ضد آفتاب

SPF عامل محافظت از خورشید است. هرچه عدد SPF این کرم‌ها بالاتر باشد، به این معنی است که میزان محافظت این کرم‌ها در مقابل اشعه‌های مضر  UVB خورشید بالاتر است. عدد SPF اجازه می‌دهد که شما بدانید چه مدت می‌توانید در فضای بیرون بدون آفتاب سوختگی حضور داشته باشید. به عنوان مثال، اگر 15 دقیقه طول می‌کشد تا پوست شخصی دچار آفتاب سوختگی شود، کرمی که SPF یه میزان 15 دارد به این افراد اجازه می‌دهد تا در فضای بیرون و زیر اشعه خورشید 15 برابرطولانی‌تر بدون آفتاب سوختگی حضور داشته باشند.

آکادمی درماتولوژی آمریکا توصیه کرده است که برای حداکثر محافظت از کرم‌هایی با SPF به میزان 15 و یا بالاتر بهتر است استفاده شود. کرم‌های ضد آفتاب با SPF به اندازه 2 تا 60 در دسترس هستند. آیا کرم‌هایی با SPF بالاتر معنی محافظت بهتر و بالاتر را دارند؟ جواب این است لزوماً نه، کرم‌هایی که SPF به مقدار 50 دارند حدود 1 تا 2 درصد محافظت بیشتری در مقایسه با کرم‌هایی که SPF به میزان 30 دارند انجام می دهند.

محافظت UVA و UVB

برچسب‌هایی که روی کرم‌های ضد آفتاب وجود دارد میزان محافظت آن کرم‌ها را در رابطه با UVB و UVA نشان می‌دهند.

اشعه‌های UVA باعث پیری پوست می‌شوند، و تماس و در معرض این اشعه قرار گرفتن حتی ممکن است ایجاد سرطان پوست  هم کند.

اشعه‌های UVB هم باعث آفتاب سوختگی و سرطان پوست می‌شوند.

از محصولاتی استفاده کنید که عامل محافظتی از هر دو نوع اشعه‌های UVA و UVB را داشته باشند یا طیف گسترده‌ای از محافظت‌ها را ارائه نمایند.

کرم‌های ضد آب یا مقاوم در برابر آب

اگر به دنبال استفاده از کرم‌های ضد آفتاب در آب هستید، ضد آفتابی را انتخاب کنید که ضد آب یا مقاوم به آب باشد.

کرم‌های ضد آفتاب ضد آب باید بتوانند تا 80 دقیقه در داخل آب از پوست شما محافظت کنند، در حالیکه کرم‌های مقاوم به آب فقط 40 دقیقه می‌توانند محافظت داشته باشند.


منبع :البسکو
http://irantopbrands.org/
چرم وطن
کارنو
طلای جهان