جشنواره برند محبوب
لینک‌های مفید
راهنمای خرید
راهنمای خرید فرش اتاق کودک
راهنمای خرید فرش اتاق کودک
راهنمای خرید فرش اتاق کودک

کف اتاق کودک، یکی از مهم ترین بخش ها در دکوراسیون و حتی حفظ سلامت کودکان است؛ به خصوص برای نو پایان که دوست دارند تجربه جدید راه رفتن را هر روز، بیش تر از روز قبل، تکرار کنند. در این مطلب، به چند نکته درباره خرید فرش برای اتاق کودکان اشاره می شود. طبیعی است که نکاتی هم با توجه به مصداق، به این نکات اضافه می شوند؛ مثلا قدرت خرید

جنس
 
مهم‌ترین مساله در مورد جنس چیزی که با آن، کف اتاق کودک را مفروش می‌کنید، قابل شست‌وشو بودن آن است. به طور متوسط، هر دو ماه یک بار، بهتر است که زیرانداز اتاق کودک شسته شود تا از هر گو نه آلودگی و میکروب پاک شود. بنابراین بهتر است حالا که می‌خواهید خرید کنید، بهترین کیفیت را انتخاب کنید تا با شست وشوی زیاد، زود مستهلک نشود. هنگام خرید، از کیفیت رنگ‌هایی که در فرش استفاده شده، مطمئن شو ید تا در شست وشوی زیاد، رنگ ها با هم ترکیب نشو ند و از طرفی، از قیافه نیفتد .
 
دخترانه ها/ پسرانه ها
 
اتاق کودک دختر، با اتاق کودک پسر فرق دارد. این فرق، تنها در زمینه رنگ بندی نیست. مدل، طرح و حتی نوع چیدمان در این زمینه می‌تواند مو ثر باشد. با این که نباید از ابتدا، رنگ ها را با جنسیت تفکیک کرد، اما می‌توان گفت که طبق عرف، رنگ‌های سردتر، برای اتاق پسران و رنگ‌های گرم‌تر برای اتاق دختران، بهتر هستند. سرمه‌ای، آبی، خاکستری، فیلی، زرشکی و یشمی، رنگ‌هایی هستند که برای دکوراسیون اتاق پسرها استفاده می‌شوند. رنگ‌هایی مثل نارنجی، قرمز تیره، صورتی چرک و…، مناسبت بیش تری برای اتاق دخترک ها دارند.
 
مدل
 
با این که بهترین موقعیت برای تجربه خرید فرش‌های فانتزی، اتاق کودک است، اما بهتر است جوگیر نشو ید. بهتر است سراغ نمونه‌های ساده‌تر با قطع‌های عادی باشید تا بتوانید استفاده‌های دیگری هم از آن بکنید. حواس‌تان باشد که فرش، ضخیم نباشد؛ یعنی نخ‌های فرش، خیلی بلند نباشند.
هر قدر فرش، ظریف‌تر باشد، برای اتاق کودک بهتر است. هم چنین بافت فشرده‌ تر به شما کمک می‌کند تا آلودگی کم‌تری در فرش نفوذ کند. در مورد مدل، هم چنین دقت کنید نمونه‌ای را انتخاب کنید که اطرافش، ریشه نداشته باشد. ریشه‌ها، بانک آلودگی هستند.
 
 رنگ 
 
طبیعی است که باید موقع انتخاب رنگ فرش اتاق کودک، به بقیه بخش‌های دکوراسیون اتاقش هم دقت کنید. رنگ پرده‌ها، رنگ ملحفه‌های روی تخت، رنگ سرویس خواب و کمد و حتی رنگ دیوارها، در این زمینه می‌توانند راهنمای شما باشند، اما یادتان باشد که بهتر است رنگ فرش را تیره انتخاب کنید.
مثلا اگر در اتاق کودک، رنگ سبز روشن، غالب است، می‌توانید سراغ یک فرش به رنگ سبز تیره یا حتی سرمه‌ای برو ید، زیرا فرش، به دلیل این که زیر پاست، خیلی زود چرک می‌شود و استفاده از رنگ‌های چرک‌تاب، بهتر است؛ البته این، به آن معنا نیست که سراغ رنگ‌های جدی مثل قهوه‌ای یا مشکی برو ید. در عین حال که باید چرک تاب باشد، باید شادابی دکوراسیون اتاق کودک هم حفظ شود.

 


منبع :نورلند
http://irantopbrands.org/
چرم وطن
کارنو
طلای جهان