در حال بارگذاری اطلاعات

مطالب مرتبط

بازدید نماینده یونیسف از شرکت پگاه تهران

برگزاری جلسه همکاری بین شرکت صنایع شیر ایران و سازمان فنی حرفه ای

اختصاص جوایز در حوزه محصولات جدید توسط شرکت صنایع شیر ایران

بهره برداری از ۴ طرح بزرگ تولیدی صنایع غذایی شیرین عسل در شبستر

تقدیر از پرسنل نمونه پگاه تهران همزمان با روز جهانی کارگر

بازدید معاون سازمان حفاظت محیط زیست از پالایشگاه غلات زر

دی 1396,17 سرویس خبری مواد غذایی

کریم شافعی در بازدید از پالایشگاه غلات زر مستقر در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز با قدردانی ازطراحان و سرمایه گذاران این مجموعه اظهار داشت: این مجموعه دانش‌بنیان که تصفیه خانه خود را نیز به روش بیولوژیک و بی‌هوازی راه اندازی کرده، گام مؤثری برای استفاده بهینه از پسماندها، پیشگیری از آلودگی محیط زیست و تولید انرژی برداشته است.

شافعی با اشاره به کنترل آلایندگی پسماندها دراین مجموعه گفت: انتظار ما از تمام سرمایه گذاران این است که استانداردهای زیست محیطی را در طراحی اولیه صنایع رعایت کنند.

شافعی افزود: در دوره بهره‌برداری واحدهای صنعتی مکلف هستند استانداردهای زیست محیطی را رعایت کنند و در صورت کم توجهی به این موضوع نه تنها واحد صنعتی دچار چالش شده و متضرر می‌شود بلکه قانونگذار هم جرائم سنگینی را در مجلس تصویب و منظور کرده که شامل قانون مالیات بر ارزش افزوده و جرائم سنگین دیگر است.وی تأکید کرد که تصفیه خانه پالایشگاه غلات زر فرآیند تولید انرژی را نیز به همراه دارد و ضمن آنکه انرژی ارزان تولید می کند.

شافعی گفت: اگر مطالعات کارشناسی امکان استفاده از پسماند شهری را بدهند خدمتی مضاعف به شهرستان ساوجبلاغ خواهد شد و شهرداری بدون دغدغه پسماند شهری را برای تولید برق در اختیار مجموعه زر قرار می‌دهد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز نیز در این بازدید گفت: یکی از نشانه‌های توسعه‌یافتگی صنایع کشور، توجه به موضوع محیط زیست در کنار صنعت است.
فردین حکیمی افزود: داشتن پیوست زیست‌محیطی در فعالیت‌های توسعه بویژه فعالیت‌های صنعتی بسیار حائز اهمیت است.وی اضافه کرد: یکی از اقدامات اصلی در بحث صنایع، استاندارد سازی فاضلاب، مدیریت اصولی پسماند، توسعه فضای سبز و استفاده از روش‌های نوین در جهت کاهش میزان آلایندگی و تأکید بر اقدامات بازیافتی است.

حکیمی اظهار داشت: پژوهشگاه غلات زر نمونه بارز توجه به مسائل زیست محیطی است که با استخراج بیوگاز از تصفیه خانه در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرده و آلودگی ها را نیز کاهش داده است.
وی با بیان اینکه صنعتی که رعایت الزامات زیست محیطی را انجام ندهد، صنعتی ماندگار نخواهد بود اظهار داشت: توسعه صرفاً با اشتغال ممکن نیست، بلکه باید به مسائل زیست محیطی نیز توجه شود.

منبع:اگروفود نیوز

بازدیدبازدید پالایشگاهبازدید حفاظتبازدید زربازدید زیستبازدید سازمانبازدید غلاتبازدید محیطبازدید معاونپالایشگاهپالایشگاه بازدیدپالایشگاه حفاظتپالایشگاه زرپالایشگاه زیستپالایشگاه سازمانپالایشگاه غلاتپالایشگاه محیطپالایشگاه معاونحفاظتحفاظت بازدیدحفاظت پالایشگاهحفاظت زرحفاظت زیستحفاظت سازمانحفاظت غلاتحفاظت محیطحفاظت معاونزرزر بازدیدزر پالایشگاهزر حفاظتزر زیستزر سازمانزر غلاتزر محیطزر معاونزیستزیست بازدیدزیست پالایشگاهزیست حفاظتزیست زرزیست سازمانزیست غلاتزیست محیطزیست معاونسازمانسازمان بازدیدسازمان پالایشگاهسازمان حفاظتسازمان زرسازمان زیستسازمان غلاتسازمان محیطسازمان معاونغلاتغلات بازدیدغلات پالایشگاهغلات حفاظتغلات زرغلات زیستغلات سازمانغلات محیطغلات معاونمحیطمحیط بازدیدمحیط پالایشگاهمحیط حفاظتمحیط زرمحیط زیستمحیط سازمانمحیط غلاتمحیط معاونمعاونمعاون بازدیدمعاون پالایشگاهمعاون حفاظتمعاون زرمعاون زیستمعاون سازمانمعاون غلاتمعاون محیط