در حال بارگذاری اطلاعات

مطالب مرتبط

برگزاری جلسه همکاری بین شرکت صنایع شیر ایران و سازمان فنی حرفه ای

اختصاص جوایز در حوزه محصولات جدید توسط شرکت صنایع شیر ایران

بهره برداری از ۴ طرح بزرگ تولیدی صنایع غذایی شیرین عسل در شبستر

تقدیر از پرسنل نمونه پگاه تهران همزمان با روز جهانی کارگر

بازدید معاون و سخنگوی مدیریت بحران کشور از پالایشگاه غلات زر

شرکت نستله ایران و انجمن تغذیه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

آبان 1396,21 سرویس خبری مواد غذایی

طبق تفاهم‌نامه‌ انجمن تغذیه و شرکت نستله ایران،تجارب بین‌المللی و داخلی و نیز دانش کارشناسان و متخصصین تغذیه طرفین مبادله خواهد شد.

طی مراسمی واقع در محل دفتر مرکزی شرکت نستله ایران در تهران، تفاهم‌نامه همکاری میان انجمن تغذیه و شرکت نستله ایران امضا شد. این توافق حول مبادله و انتقال دانش متخصصین شرکت نستله و جامعه تغذیه و نیز اشاعه طرح‌های تغذیه‌ای این شرکت در کشورمان به اجرا درخواهد آمد.

در پی این تفاهم‌نامه، شرکت نستله ایران از طریق دانش بین‌المللی و اطلاعات متخصصین خود، کارشناسان تغذیه داخلی را در ارتقای دانش و کیفیت حوزه تغذیه کشور یاری خواهد کرد و در مقابل، از دانش و حمایت‌های علمی متخصصین تغذیه کشور و انجمن تغذیه ایران برخوردارخواهد شد. این حمایت‌ها، با هدف ترویج فعالیت‌های فیزیکی در میان نسل‌ها و در راستای ارائه تغذیه بهتر از طریق اجرای برنامه‌های این شرکت در کشورمان انجام خواهد شد. همچنین شرکت نستله ایران نیز از رهنمودها و امکانات انجمن تغذیه، برای افزایش کیفیت محصولات خود استفاده خواهد کرد. این توافق در ادامه فعالیت‌های اجتماعی و ۲۱ تعهد اعلام‌شده نستله به جامعه ایرانی و در راستای برنامه‌های بلندمدت آن‌ها حول ایجاد ارزش مشترک در کشورمان شکل‌گرفته است.

جوزپه کارلا مدیرعامل نستله ایران دراین‌باره گفت: «رسالت نستله از ابتدا بهبود کیفیت زندگی مردم و سهیم بودن در ساخت آینده‌ای سالم‌تر در جوامع بوده است. هنری نستله، بنیان‌گذار این شرکت در دورانی که کودکان سراسر دنیا از سوءتغذیه رنج‌برده و جان خود را از دست می‌دادند، با ساخت ترکیبی، به جانشینی مناسب برای شیر نوزادان رسید و به‌این‌ترتیب بنیان نستله شکل گرفت. از آن دوران، نستله با ایمان بر علم، دانش و کار توأمان، به تلاش بی‌وقفه، تحقیق و نوآوری‌های خود ادامه داده و امروز به بزرگ‌ترین شرکت مواد غذایی و آشامیدنی در سراسر دنیا تبدیل‌شده است. ما مدتی پیش در کنفرانس مسئولیت اجتماعی خیریه محک از ۲۱ تعهد خود به جامعه ایرانی رونمایی کردیم.»

وی ادامه داد: «نستله ایران قصد دارد با این تفاهم‌نامه، ۱۵۰ سال علم و تجربه را با شما به اشتراک بگذارد. اطلاعات نشان می‌دهد در حال حاضر شکاف بزرگی در رابطه با سو تغذیه در ایران وجود دارد. اما یقین داریماگرعلم، تجربه و کار مستمررا در خلال تحصیل در کنار هم به‌کارگیریم، می‌توان ساختارهای بنیادی در جامعه به وجود آورد و به حل مشکلات کمک کرد. ما در نستله ایران در پانزدهمین سال فعالیت خود، تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیریم تا با همراهی انجمن تغذیه ایران، بالاترین کیفیت شیر را به‌دست مهم‌ترین بخش جامعهیعنی کودکان ایرانی برسانیم. امیدواریم با همراهی انجمن تغذیه ایران، متخصصین تغذیه را تشویق به استفاده از رژیم‌هایمغذی و سالم همراه با فعالیت‌های فیزیکی مناسب و آب‌رسانی حداکثری به بدن کنیم.»

دکتر جلال‌الدین میرزایی رزاز، رئیس هیئت‌مدیره انجمن تغذیه ایران، در ادامه این مراسم ضمن قدردانی از مدیران شرکت نستله در برنامه‌ریزی و تحقق انعقاد این تفاهم‌نامه و ابراز رضایت از آن گفت: «امروز اینجاییم تا اولین گام را برای شروع فعالیت مشترکمان برداریم. در حال حاضر ۸۰۰۰ متخصص تغذیه در داخل کشور وجود داشته و حدود ۵۰۰۰ دانشجو در این رشته مشغول فراگیری علم در دانشگاه‌های مختلف هستند. باور داریم که توافق موجود، بی‌شک این جامعه عظیم را برای دست‌یابی به آینده‌ای سالم‌تر در کشورمان یاری خواهد کرد.»

ارتقای دانش والدین و معلمان، به‌عنوان یکی از نکات کلیدی بهره‌مندی افراد جامعه از سلامت تغذیه، از دیگر مواردی بود که طرفین در ضمن این تفاهم‌نامه به آن اشاره و برنامه مشترکی را در آینده اجرایی خواهند کرد.

منبع:اگروفودنیوز

امضاامضا انجمنامضا ایرانامضا تغذیهامضا تفاهم‌نامهامضا شرکتامضا کردندامضا نستلهامضا همکاریامضا وانجمنانجمن امضاانجمن ایرانانجمن تغذیهانجمن تفاهم‌نامهانجمن شرکتانجمن کردندانجمن نستلهانجمن همکاریانجمن وایرانایران امضاایران انجمنایران تغذیهایران تفاهم‌نامهایران شرکتایران کردندایران نستلهایران همکاریایران وتغذیهتغذیه امضاتغذیه انجمنتغذیه ایرانتغذیه تفاهم‌نامهتغذیه شرکتتغذیه کردندتغذیه نستلهتغذیه همکاریتغذیه وتفاهمنامهتفاهم‌نامه امضاتفاهم‌نامه انجمنتفاهم‌نامه ایرانتفاهم‌نامه تغذیهتفاهم‌نامه شرکتتفاهم‌نامه کردندتفاهم‌نامه نستلهتفاهمنامه همکاریتفاهمنامه وشرکتشرکت امضاشرکت انجمنشرکت ایرانشرکت تغذیهشرکت تفاهم‌نامهشرکت کردندشرکت نستلهشرکت همکاریشرکت وکردندکردند امضاکردند انجمنکردند ایرانکردند تغذیهکردند تفاهم‌نامهکردند شرکتکردند نستلهکردند همکاریکردند ونستلهنستله امضانستله انجمننستله ایراننستله تغذیهنستله تفاهم‌نامهنستله شرکتنستله کردندنستله همکارینستله وهمکاریهمکاری امضاهمکاری انجمنهمکاری ایرانهمکاری تغذیههمکاری تفاهمنامههمکاری شرکتهمکاری کردندهمکاری نستلههمکاری ووو امضاو انجمنو ایرانو تغذیهو تفاهمنامهو شرکتو کردندو نستلهو همکاری