در حال بارگذاری اطلاعات

مطالب مرتبط

گوشی هوشمند نوکیا 9 به اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش مجهز میشود

جایگزین جدید سونی برای اکسپریا هوم لانچر

مشخصات گلکسی تب اس 4 افشا شد

معرفی برنامه کاربردی چندمنظوره ی Smart ThinQ ال‌جی

نمایش گوشی نوکیا ایکس 6 از تایوان آغاز میشود

توقیف تجهیزات وای فای ایران در عراق توسط مراکز امنیتی این کشور

آبان 1396,14 سرویس خبری کالای دیجیتال

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از توقیف تجهیزات وای فای ایران در عراق توسط مراکز امنیتی این کشور و عدم همکاری برای ارائه اینترنت به زائران کربلا خبر داد.

این روزها راهپیمای بزرگ اربعین در حال برگزاری است و ایرانی‌های زیادی با پای پیاده به سمت کربلا در حال حرکت هستند. محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران از همان ابتدا، وعده‌هایی در مورد ارائه اینترنت وای فای به زائران در مرز ایران و عراق و حتی خاک این کشور و مسیر نجف به کربلا داده بود و استقبال خوبی نیز از این موضوع شد. با این حال، مشکلاتی در این رابطه به وجود آمد و شایعاتی در مورد خلف وعده وزارت ارتباطات در تامین وای فای مسیر نجف به کربلا شنیده شد.

توضیح وزیر ارتباطات در مورد توقیف تجهیزات وای فای ایران در عراق
امروز آذری جهرمی با انتشار یک پست اینستاگرامی، توضیحاتی را در این باره ارائه کرد و از عدم صدور مجوزهای لازم برای تجهیزات وای فای ایران در عراق و توقیف این تجهیزات خبر داد:

برای برقراری سرویس وای فای در مسیر نجف به کربلا تلاش زیادی صورت گرفت اما متاسفانه هیئت اتصالات عراق علی‌رغم تعهدات وزارت ارتباطات عراق در این موضوع، مجوز لازم را صادر نکرد. با وجود پیگیری‌های وزیر محترم کشور و بنده و سفیر ایران در عراق، تجهیزات وای فای ایران در عراق توسط مراکز امنیتی این کشور توقیف شد. این موضوع در روزهای گذشته اطلاع‌رسانی شد اما برخی مراکز خبری امروز از خلف وعده وزارت ارتباطات در تامین وای فای مسیر نجف به کربلا خبر دادند که به نظر می‌رسد اطلاعی از اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته در کنفرانس خبری نمایشگاه مطبوعات، بخش‌های مختلف خبری سیما و نیز مصاحبه مفصل با رادیو اربعین نداشتند.

وزارت ارتباطات و اپراتورهای ایرانی حداکثر تلاش خود در خدمت‌رسانی به زائران را از ماه‌های قبل در دستور کار داشته‌اند و تسهیلات گوناگونی را فراهم دیده‌اند. همزمان اعتقاد داریم رعایت مقررات و قوانین کشور میزبان بر ما لازم است. برای زوار این گردهمایی بزرگ آرزوی زیارتی مقبول و سفری پربرکت در کمال صحت و سلامتی دارد.
در همین حال، اسماعیل رادکانی، معاون شرکت ارتباطات زیرساخت و رئیس کمیته هماهنگی ارتباطات اربعین در خصوص آخرین وضعیت استفاده زائران کربلا از اینترنت عنوان کرد که به دلیل استقبال خوب زوار از سرویس دیتا، ظرفیت کانال‌های دیتای اپراتورها افزایش پیدا کرده و نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. علاوه بر آن، اپراتورها تعرفه دیتای رومینگ را نیز کاهش داده‌اند.

منبع: گجت نیوز

امنیتیامنیتی ایرانامنیتی اینامنیتی تجهیزاتامنیتی توسطامنیتی توقیفامنیتی درامنیتی عراقامنیتی فایامنیتی کشورامنیتی مراکزامنیتی وایایرانایران امنیتیایران اینایران تجهیزاتایران توسطایران توقیفایران درایران عراقایران فایایران کشورایران مراکزایران وایایناین امنیتیاین ایراناین تجهیزاتاین توسطاین توقیفاین دراین عراقاین فایاین کشوراین مراکزاین وایتجهیزاتتجهیزات امنیتیتجهیزات ایرانتجهیزات اینتجهیزات توسطتجهیزات توقیفتجهیزات درتجهیزات عراقتجهیزات فایتجهیزات کشورتجهیزات مراکزتجهیزات وایتوسطتوسط امنیتیتوسط ایرانتوسط اینتوسط تجهیزاتتوسط توقیفتوسط درتوسط عراقتوسط فایتوسط کشورتوسط مراکزتوسط وایتوقیفتوقیف امنیتیتوقیف ایرانتوقیف اینتوقیف تجهیزاتتوقیف توسطتوقیف درتوقیف عراقتوقیف فایتوقیف کشورتوقیف مراکزتوقیف وایدردر امنیتیدر ایراندر ایندر تجهیزاتدر توسطدر توقیفدر عراقدر فایدر کشوردر مراکزدر وایعراقعراق امنیتیعراق ایرانعراق اینعراق تجهیزاتعراق توسطعراق توقیفعراق درعراق فایعراق کشورعراق مراکزعراق وایفایفای امنیتیفای ایرانفای اینفای تجهیزاتفای توسطفای توقیففای درفای عراقفای کشورفای مراکزفای وایکشورکشور امنیتیکشور ایرانکشور اینکشور تجهیزاتکشور توسطکشور توقیفکشور درکشور عراقکشور فایکشور مراکزکشور وایمراکزمراکز امنیتیمراکز ایرانمراکز اینمراکز تجهیزاتمراکز توسطمراکز توقیفمراکز درمراکز عراقمراکز فایمراکز کشورمراکز وایوایوای امنیتیوای ایرانوای اینوای تجهیزاتوای توسطوای توقیفوای دروای عراقوای فایوای کشوروای مراکز