در حال بارگذاری اطلاعات

مطالب مرتبط

جایگزین جدید سونی برای اکسپریا هوم لانچر

مشخصات گلکسی تب اس 4 افشا شد

معرفی برنامه کاربردی چندمنظوره ی Smart ThinQ ال‌جی

نمایش گوشی نوکیا ایکس 6 از تایوان آغاز میشود

اپل درباره نحوه اجرای برنامه های آی او اس بر روی مک توضیح داد

عرضه هدست گران‌قیمت واقعیت ‌مجازی ال‌ جی با نام اولتراگیر

مهر 1396,29 سرویس خبری محصولات جدید

ال‌جی روی هدست واقعیت‌ مجازی مشغول به کار است که با توجه به ثبت آن در اداره مالکیت معنوی اتحادیه اروپا، «اولتراگیر» نامیده می‌شود.

آن‌طور که به‌ نظر می‌رسد، شرکت ال‌جی برای دریافت تأییدیه‌ی یک هدست واقعیت مجازی با نام اولتراگیر (UltraGear) از اداره مالکیت معنوی اتحادیه اروپا اقدام کرده است. در توضیحات مربوط به این محصول به سخت‌افزار مربوط به حوزه واقعیت مجازی، نمایشگر متصل به سر و وسیله‌ی جانبی کامپیوتری اشاره شده است. به‌ نظر می‌رسد هدست اولتراگیر قرار است نسخه تجاری محصول مشابهی با نام LG VR HMD باشد که مارس امسال در کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی (GDC) معرفی شد؛ در رابطه با این محصول، شرکت ال‏‌جی اعلام کرده بود که هدست واقعیت مجازی خود را در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه می‌کند.

شرکت ال‌جی تنها موفق به ثبت هدست واقعیت مجازی محور «اولتراگیر» در اداره مالکیت معنوی اتحادیه اروپا شده است و این اداره، همچنان در حال بررسی هدست جدید ال‏جی است. به همین جهت، بعید است هدست جدید ال‌جی زودتر از اوایل سال ۲۰۱۸ راهی بازار شود.

هدست جدید ال‌جی، از پلت‌فرم واقعیت مجازی Valve با نام SteamVR بهره می‌گیرد که این شرکت آمریکایی با همکاری اچ‌تی‌سی موفق به توسعه آن شده است. هدست جدید ال‌جی اولتراگیر به احتمال زیاد مانند HTC Vive‌ (اچ‌تی‌سی وایو) خواهد بود که تجربه واقعیت مجازی را برای کاربران در فضایی به وسعت یک اتاق امکان‌پذیر می‌کند.

هدست گران‌قیمت واقعیت ‌مجازی ال‌جی اولتراگیر به یک رایانه‌ قدرت‌مند نیاز دارد و مدل آزمایشی آن که پیش‌تر در رابطه با آن خواندید، به دو صفحه‏‌نمایش ۳.۴۶ اینچی اولد با رزولوشن ۱۴۴۰ در ۱۲۸۰ پیکسل مجهز شده است؛ هر نمایشگر روی یک چشم کاربر قرار خواهند گرفت. باید گفت که پنل‌های نمایشگر به‌ کار گرفته‌شده در هدست واقعیت مجازی اولتراگیر توسط شرکت ال‌جی دیسپلی توسعه یافته است. هر دو صفحه‌نمایش به‌ کار گرفته‌شده در هدست ال‌جی اولتراگیر، احتمالاً نرخ بازسازی ۹۰ هرتز خواهد داشت و زاویه دید ۱۱۰ درجه‌ ارائه می‌دهد؛ شرکت ال‌جی، این موضوع را پیش‌تر به‌صورت رسمی تأیید کرده است.

در رابطه با زمان معرفی هدست جدید ال‌جی، همان‌طور که گفته شد، اوایل سال آینده محتمل‌ترین بازه زمانی ممکن برای معرفی اولتراگیر خواهد بود. بااین‌حال، به‌طور دقیق‌تر می‌توان پیش‌بینی کرد که هدست جدید ال‏جی در نمایشگاه CES 2018 لاس وگاس معرفی خواهد شد؛ نمایشگاه CES از ۹ تا ۱۲ ژانویه سال آینده دایر خواهد بود. شرکت ال‌جی، همچنین این فرصت را در اختیار دارد تا هدست گران‏قیمت خود را در نمایشگاه MWC بارسلون در ۲۸ فوریه معرفی کند یا حتی ممکن است این سازنده کره‌ای تا برگزاری نمایشگاه GDC 2018 در نیمه دوم مارس منتظر بماند. انتظار می‌رود هدست واقعیت مجازی اولتراگیر ال‌جی، نزدیک به ۶۰۰ دلار قیمت داشته باشد؛ با این‌حال، مشخص نیست که هدست جدید شرکت ال‌جی در کدام‌یک از بازارها عرضه می‌شود.

منبع:زومیت

الال‌ اولتراگیرال جیال‌ عرضهال‌ قیمتال‌ گران‌ال‌ ‌مجازیال‌ هدستال‌ واقعیتاولتراگیراولتراگیر ال‌اولتراگیر جیاولتراگیر عرضهاولتراگیر قیمتاولتراگیر گران‌اولتراگیر ‌مجازیاولتراگیر هدستاولتراگیر واقعیتجیجی الجی اولتراگیرجی عرضهجی قیمتجی گران‌جی ‌مجازیجی هدستجی واقعیتعرضهعرضه ال‌عرضه اولتراگیرعرضه جیعرضه قیمتعرضه گران‌عرضه ‌مجازیعرضه هدستعرضه واقعیتقیمتقیمت ال‌قیمت اولتراگیرقیمت جیقیمت عرضهقیمت گران‌قیمت ‌مجازیقیمت هدستقیمت واقعیتگران‌گران‌ ال‌گران‌ اولتراگیرگران‌ جیگران‌ عرضهگران‌ قیمتگران‌ ‌مجازیگران‌ هدستگران‌ واقعیت‌مجازی‌مجازی ال‌‌مجازی اولتراگیر‌مجازی جی‌مجازی عرضه‌مجازی قیمت‌مجازی گران‌‌مجازی هدست‌مجازی واقعیتهدستهدست ال‌هدست اولتراگیرهدست جیهدست عرضههدست قیمتهدست گران‌هدست ‌مجازیهدست واقعیتواقعیتواقعیت ال‌واقعیت اولتراگیرواقعیت جیواقعیت عرضهواقعیت قیمتواقعیت گران‌واقعیت ‌مجازیواقعیت هدست