در حال بارگذاری اطلاعات

مطالب مرتبط

کسب رتبه اول صندلی ماشین نوزادی برای چیکو

فروش ویژه چیکو در کانال تلگرام

کالسکه و کریر جدید براوو ال ای

راهنمای خرید شیشه شیر بچه

نکات مهم درخرید پوشک برای کودکان

مهر 1396,01 سرویس خبری مادر و کودک

یک پوشک نامناسب ممکن است موجب انحراف پاهای کودک، عفونت ادراری، حساسیت پوستی و بیماری‌های جدی‌تری شود، پس انتخاب پوشک را دست کم نگیرید.

یک پوشک خوب باید ویژگی های زیررا داشته باشد:

ارزان باشد: با یک محاسبه سرانگشتی، شما برای هر ماه تقریبا دو بسته کامل پوشک لازم دارید و این ماجرا تا 2 یا 3 سالگی کودک‌ تان ادامه دارد. پس سعی کنید قیمت پوشک برایتان  نسبتا مهم باشد.

بلند باشد: به خصوص 6 ماه اول که غذای کودک فقط شیر است، مدفوع آبکی او به احتمال زیاد از پشت بیرون می‌زند. برای این که مجبور نباشید هربار تا گردن کودک را بشویید، یک پوشک با پشتی بلند انتخاب کنید. می‌توانید بعد از 6 ماهگی نوع پوشک را عوض کنید.

جذب خوبی داشته باشد: پوشکی که خوب جذب نکند، پس می‌دهد یا گلوله گلوله می‌شود. پوشک‌های دارای لایه جاذب رطوبت در داخل و سطح پوشک، بهترین گزینه‌اند.

ظریف باشد: ظریف بودن پوشک فقط به این درد نمی‌خورد که حجم توده زیر شلوار را کم کند. یک پوشک بزرگ و پهن ممکن است پای کودک را کج کند و روی راه رفتن او هم اثر بگذارد. پوشک باید هم قطر کمی داشته باشد و هم فاصله‌ای بیشتر از 4 انگشت بین دو پای کودک ایجاد نکند.

لایه رویی‌اش کتان باشد: پوشک‌هایی که لایه رویی آن‌ها پلاستیک است، امکان تبادل هوا با بیرون را ندارند و بنابراين پای کودک خیلی زود دچار سوختگی می‌شود. در بین مارک‌های ایرانی تنها چند تا کتان هستند، اما پوشک‌های خارجی همگی کتانی هستند.

با کمی دقت می‌توانید یک پوشک مناسب برای کودک‌تان پیدا کنید. هنگام آزمایش کردن پوشک‌های مختلف، حواس‌تان به این نکته باشد که یک پوشک خوب نباید این نشانه‌ها را داشته باشد:

– روی ران بچه جا بیندازد.
– گلوله شود یا پنبه‌هایش از هم باز شوند.
– از طرفین یا از پشت پس بدهد.
– با هر بار ادرار بوی ناجور بدهد.
– عطری و کرم‌دار باشد. (به خصوص برای دخترها)
– کریستال‌های رطوبت‌گیر آن از داخل پوشک بیرون بیاید و به پای کودک بچسبد.
– بین دو پای کودک بیشتر از 4 انگشت فاصله بیندازد.
– پلاستیکی باشد.
– چسب‌هایش به راحتی کنده شو ند.

منبع: نی نی پوشک

برایبرای پوشکبرای درخریدبرای کودکانبرای مهمبرای نکاتپوشکپوشک برایپوشک درخریدپوشک کودکانپوشک مهمپوشک نکاتدرخریددرخرید برایدرخرید پوشکدرخرید کودکاندرخرید مهمدرخرید نکاتکودکانکودکان برایکودکان پوشککودکان درخریدکودکان مهمکودکان نکاتمهممهم برایمهم پوشکمهم درخریدمهم کودکانمهم نکاتنکاتنکات براینکات پوشکنکات درخریدنکات کودکاننکات مهم